Sale!

Samsung Galaxy A41

Број на рати: 10 рати
 • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
 • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
 • Датум на отплата: 23.10.2020
 • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

17,990.00 ден 16,999.00 ден

 • Мобилен телефон
 • Android 10, One UI 2
 • Екран:6.1″(1080 x 2400)Super AMOLED
 • Chipset:Mediatek MT6768 Helio P65 (12nm)
 • CPU:Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.7 GHz Cortex-A55)
 • GPU:Mali-G52 MC2
 • Интерна меморија:
 • ROM Меморија:64GB
 • RAM Меморија:4GB
 • Примарна камера:
 • 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF
 • 8 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1/4.0″, 1.12µm
 • 5 MP, f/2.4, (depth)
 • Секундарна камера:
 • 25 MP, f/2.2, 25mm (wide), 1/2.8″, 0.9µm
 • GPS со A-GPS,GLONASS/BDS
 • Bluetooth v5.0,A2DP,LE,EDR
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector
 • Fast charging 15W
 • Батерија:Li-Ion 3500mAh
Спореди